POPO ESTETİĞİ (BREZİLYA POPOSU)

Latin ırkından kadınların vücut yapısı genetik olarak  kum saati gibidir. Vücut şekillendirme ameliyatları ile ince bir bele,  Brezilya poposuna sahip olunabilmektedir.

Dünyada ve son yıllarda Türkiye’de Brezilya Poposu’na talep her geçen gün artmaktadır. Popo estetiğinde en çok popüler olan  Brezilya tipi popo gelmektedir.  Latin kadınların doğuştan belleri ince, basen kemikleri  çıkıntılı ve popo kasları gelişmiş oluyor.  Bu özellikler de önden ve arkadan bakıldığında kadında kum saati görüntüsü oluşturuyor. Biz bu görüntüyü elde etmek için elde etmek için vücut şekillendirme estetiği yapıyoruz. Bel çevresini inceltmek için bu bölgedeki yağları alıyoruz. Alınan yağları narin bir şekilde basen ve popo kısmına anatomik oranlar değişecek şekilde transfer ediyoruz. Kişinin bel ve popo bölgesi Brezilyalı bir kadın gibi duruyor.

 

SPORLA BREZİLYA POPOSU YAPMAK GÜÇ

Son günlerde popo kasları geliştirmek çok revaçta. Ancak sporla popo kasını geliştirmek bir yere kadar olacaktır. Çünkü Avrupa ve  Türk kadınlarında popo kasları Latin’lerde olduğu gibi doğuştan gelişmiş değildir. Bu yüzden kadınlar spor yaparak ulaşamayacakları Brezilya tipi popoya vücut şekillendirme ameliyatıyla kavuşabilirler.

Popo estetiği operasyonlarında kadınların tümüne aynı tip popo yapıldığı inancı yanlış. Bu tamamen kişinin isteği ile ilgili bir durum. Giysilerin yakışması daha güzel durmasını isteyenler için bu talebe uygun bir popo estetiği yapıyoruz.  Hastanın hiçbir kıvrımı yoksa, iddialı bir görünüm istiyorsa ancak 2-3 seansta kum saati şeklinde bir vücuda sahip olabilir.

Brezilyalı kadınların bel kısmında yağ hücre sayısı azdır. İnsanın yağ hücre sayısı doğduğunda neyse o şekilde kalır. Sadece yağ hücrelerinin büyüklüğü değişmektedir. Bu yüzden yağ hücre sayısının çok olduğu yerde kilo alınca daha fazla büyüme olur. Biz yaptığımız operasyonlarla yağ dağılımını değiştiriyoruz.  Bu durumda yabancı bir madde kullanılmamış oluyor, kişinin kendi fazlalık dokusu ile şekillendirme yapılıyor. Aynı şekilde  vücudun diğer bölgeleri de düzeltilebilmekte. Mesela çarpık bacaklar, asimetrik bölgelerin düzeltilmesinde de aynı teknik uygulanabilmekte.

NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Hastaların operasyondan sonra 2-3 gün yüzüstü yatmaları gerekiyor. Hastaların iki hafta kadar rutin olarak oturmalarını ya da sırt üstü yatmalarını istemiyoruz. İki haftadan sonra yasaklar azalıyor. Yine de 4-6 hafta kadar yağ transfer edilen bölgelere basınç artışı oluşturacak hareketler yapmalarını istemiyoruz.  Günlük işlerin yapılmasında, yürüyüş, koşu gibi sporlarda bir sorun oluşmaz. Hastalar ilk 4 hafta basınç dengeleyecek özel bir korse kullanmak durumunda.